JOŠ UVEK BEZ VELIKOG SLAVLJA U NAPULJU: Salernitana sprečila podizanje pehara u finišu utakmice! (VIDEO)

Fudbaleri Napolija nisu uspeli da iskoriste poraz Lacija ranije danas od Intera i pobedom obezbede i matematički titulu prvi put posle 33 godine!

Tim koji predvodi Lućano Spaleti remizirao je na stadionu „Dijego Armando Maradona“ sa Salernitanom, pošto je utakmica završena rezultatom 1-1.

Svojim prvim golom u dresu domaćeg tima prednost je u 62. minutu doneo Matijas Olivera, posle centaršuta Raspadorija iz kornera. Ipak, to ga nije pretvorilo u junaka, pošto do kraja njegov tim nije došao do istorijske pobede.

Nastavili su Napolitanci da napadaju i nakon što su došli do prednosti, imali su nekoliko šansi dvojica najboljih fudbalera Viktor Osimen i Hviča Kvaračkelija, ali je na golu sjajan bio iskusni Giljermo Očoa.

Nasrtali su domaći, ali ih je u 84. minutu presekao Senegalac Bulaje Dija, koji je sebi pronašao minimalni prostor i preciznim šutem izjednačio, tako šokiravši domaće navijače koji su već bili spremni za veliko slavlje.

Ubrzo je Kvaračkelija imao šansu da kruniše sjajnu akciju svog tima i ponovo dovede svoj tim do prednost i ozvaniči titulu, ali se ponovo isprečio Očoa. Nijedan napad do kraja utakmice nije urodio plodom, pa će fudbaleri i navijači Napolija morati još malo da pričekaju na titulu koja je izvesna, s obzirom na to da imaju prednost od 18 bodova u odnosu na drugoplasirani Lacio.

Bilo je međutim jasno koliko su želeli da slave baš danas na stadionu koji nosi ime verovatno najveće legende kluba.