Juniori vodili dva gola razlike, pa izgubili od Estonije i završili posljednji u grupi

Juniorska reprezentacija BiH poražena je sa 3:2 u utakmici 3. kola kvalifikacionog turnira u Poljskoj za plasman u Elitni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2023. godine na Malti.

BiH je vodila sa 2:0 na poluvremenu golovima Aleksandra Kahvića i Antonija Prskala, ali Estonija u nastavku okreće rezultat. Rezervista Gregor Lehtmets u 56. minuti pogađa za 2:1, a potom i Irfan Ramić dobija drugi žuti karton, te BiH ostaje sa deset igrača.

U finišu meča Estonija prvo izjednačuje preko još jednog rezerviste Daniela Lutsa u 86. minuti, da bi u četvrtoj minuti sudijske nadoknade potpuni preokret režirao Egert Ounapuu.

Na kraju, sa pobjedom Italije protiv Estonije formirao se krug sa tri reprezentacije od po šest bodova, te je Poljska prva, Estonija druga, Italija treća, a naša reprezentacija posljednja bez bodova.