Kada su vidjeli Džekin broj na semaforu svi su ustali na noge, a onda scene za pamćenje!

Edin Džeko večeras je briljirao u debiju u dresu Fenerbahčea koji je na svom terenu deklasirao moldavski Zimbru sa 5:0 u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige. Iako je odigrao tek prvi meč već se večeras vidjelo kakav status Dijamant ima kod navijača Fenera.

Fener je s pet golova u mreži ispratio ekipu Zimbrua i već sada je jasno da je turski velikan već jednom nogom u trećem pretkolu ovog takmičenja.

Turski velikan nije mogao bolje otvoriti sezonu, a to se posebno odnosi na Edina Džeku koji je briljirao u svom debiju za Fenerbahče i sigurno će mu pripasti titula igrača utakmice.

Džeko je večeras uspio da postigne pogodak sredinom drugog poluvremena, a također upisao je i dvije asistencije.

Da je ljubav između Džeke i navijača Fenera već nevjerovatna vidjelo se i pred početak utakmice kada je Dijamant dobio velike ovacije s tribina, no stadion je tek “proključao” kada je bh. napadač izlazio iz igre.

Džeko je na terenu večeras proveo 84 minute, a umjesto njega u igru kod rezultata 4:0 ušao je Michy Batshuayi.

Kada su navijači vidjeli da Džeko izlazi ustali su na noge, a potom gromoglasnim aplauzom i ovacijama pozdravili su bh. napadača koji je pokazao večeras da će biti zaista veliko pojačanje za Fener u novoj sezoni.

Podsjećamo, Džeko je za Fenerbahče potpisao prošlog mjeseca nakon što je napustio Inter nakon isteka ugovora.

Dijamant je potpisao dvogodišnji ugovor i stigao bez obeštećenja, a iako ima već 37 godina još jednom je pokazao da nije za penziju, prenosi Sportsport.ba.