U prvoj utakmici četvrtog kola Wwin lige BiH, Široki Brijeg je savladao Igman u Konjicu rezultatom 3:0, a trener gostiju Toni Karačić je bio veoma zadovoljan.
“Čestitam igračima na pobjedi. Teško vrijeme i težak momenat nakon domaćeg poraza. Važno je što smo se vratili pobjedom, trebamo proslaviti ovaj uspjeh i nastaviti pripreme za posljednju utakmicu prije pauze sa Slobodom”, izjavio je Karačić.
Trener domaćina Adis Elezović je, zbog crvenog kartona za Husrefa Musemića na Grbavici, preuzeo ulogu trenera danas i čestitao gostima na zasluženoj pobjedi.
“Čestitam Širokom Brijegu na zasluženoj pobjedi. Nažalost, poraz za naš tim na prvoj domaćoj utakmici. U početku smo imali korektnu izgradnju igre. Nismo pružili sjajnu igru, nismo preuzimali dovoljno odgovornosti na protivničkoj polovini, ali bilo je korektno. Ne tražimo alibi, pobjeda je zaslužena. Nedostatak četiri igrača se itekako osjetio, primili smo tri gola iz prekida što pokazuje da nismo bili dovoljno spremni za te situacije. Sada moramo raditi još jače”, poručio je Elezović.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


