TSC nogometaši iz Bačka Topola u subotu, 23. kolovoza, od 21 godine, gosti Vojvodina u Novom SAD -u, u roku od 6. Super liga Srbije. Očekuje se uzbudljivi dvoboj dva poznata rivala, a Topolčani kaže da će biti maksimalno motiviran i spreman za novi izazov.
Šef profesionalnog osoblja TSC -a, Darija Kalezić, procijenio je da je sezona za njegov tim započela čvrsto, noseći u obliku okolnosti u timu, ali da je dobra igra u prethodnom krugu protiv OFK -a.
– Od početka prvenstva ponavljam da smo u procesu stvaranja novog TSC -a. Do sada nas je napustilo devet igrača, posljednji je Viktor Radojević, koji smo ozbiljno izračunali. Izgradili smo tim i pitali viziju, ali takve se stvari događaju. Nikada nismo imali 35-40 nogometaša poput Big Clubs-a. Prošle sezone bilo je nešto više od 20, a pola je ostalo. Proces odabira i dalje traje, neki su igrači još uvijek na popisu da ostave, tako da se može dogoditi da ostane bez još nekih. Tek kad stignu zamjene, bit će jasno da se pola tima mora ponovno prilagoditi timu. Novo sam, a profesionalno sjedište se promijenilo, pa tako naglašavam – TSC je u velikom tranziciji i stvara novi tim. Ovo su turbulentna vremena za nasIstaknuo je Kalezic.
Dodao je da je odsutnost Jovića, Radojevića i Tauronea protiv OFK -a veliki hendikep:
– OFK ima izuzetno kvalitetne igrače i nije bilo realno očekivati da će pobijediti s “Rukama u džepovima”. Moramo dugo raditi i naporno raditi kako bismo dostigli razinu igre iz prethodne sezone, pa čak i više od nekoliko godina. Trenutni broj osvojenih bodova daje nam vjeru da možemo nastaviti prvenstvo. Poraz zvijezde nije iznenađenje – bili smo solidni i imali smo priliku postići bolji rezultat. Nakon utakmice s OFK -om, jasno je da za svaku točku moramo biti zamagljeni, uvijamo rukave i dajemo svih 100 postoRekao je trener TSC -a.
Ispred dvoboja s Vojvodinom, Kalezić je naglasio da njegov tim očekuje težak zadatak:
– U trenutku kada se nalazimo, svaka igra za nas je veliki izazov, uključujući i ovu. Ipak, dolazi nam u pravom trenutku kada smo željni pobjede i dokaza. Svi moraju dati maksimum i siguran sam da će to biti. Gladni smo, ne samo bodovi, već i dobre igre, dat ćemo sve od sebe, pa ćemo vidjeti što će to donijeti.
Dodao je da ne mijenja principe igre:
– Bilo bi pogrešno promijeniti za svakog protivnika. U posljednjem krugu nismo imali 3-4 standardna nogometaša, ali sada, osim Victora, oni se vraćaju u kompoziciju. Postoje i Konrad i Jovicic i velika je vjerojatnost da u subotu vodimo drugu momčadRekao je Kalezic.
Golman Veljko ilic istaknuo je da tim vjeruje u tijek, bez obzira na oscilacije:
– Čini mi se da u nekim situacijama nismo imali sreće, iako smo se pridržavali zahtjeva profesionalnog osoblja i imao sam priliku, ali siguran sam da ćemo se s utakmice poboljšati u meču. Znamo Vojvodina, svaki je dvoboj bio fizički i psihološki zahtjevan. Vojvodina Derbies uvijek donosi iskre, ali očekujem da će u ovome prevladati stvarnu borbuRekao je Ilic.


