Kobilica donio bod Rudaru i produžio niz bez poraza, Kalesić heroj Zvijezde

U okviru četvrtog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine danas je odigrano pet susreta.

U prvom duelu Radnik je u Hadžićima stigao do pobjede protiv Radničkog sa 2:0. Oba pogotka na utakmici za domaćina postigao je Kenan Dervišagić koji se u ovoj ekipi nalazi na posudbi iz FK Sarajevo.

U drugom susretu FK Mladost je odigrao neriješeno protiv FK Goražde. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1. Strijelac vodećeg pogotka za Mladost bio je Vedin Kulović, ali već osam minuta kasnije je pogodio Edin Mujić za konačnih 1:1.

U trećoj utakmici Rudar je nastavio svoj niz bez poraza Pod Vardom. U današnjoj utakmici Rudar je odigrao protiv Bratstva utakmicu koja je završila sa 1:1. Jedini pogodak za goste na utakmici je postigao Sedin Ljuca koji je tako nastavio golgetersku seriju.

Ipak, najduži niz bez poraza na domaćem terenu u Prvoj ligi se nastavio zahvaljujući Belminu Kobilici koji je realizirao jedanaesterac u 67. minuti. Posljednji poraz Pod Vardom za domaćina se desio 16. oktobra 2021. godine kada je Radnik slavio sa 2:0 u gostima. Nakon toga Rudar je u imao u nizu 11 pobjeda na domaćem terenu, a ovo je prvi neriješen ishod nakon skoro godinu dana.

Dino Kalesić je još jednim sjajnim nastupom i novim pogotkom donio pobjedu Zvijezdi iz Gradačca. Ovoga puta Zvijezda je savladala Tomislav sa minimalnih 1:0.

Jedini susret bez pogodaka bio je između BFK Simm Bau i NK Jedinstvo, gdje je konačan rezultat glasio 0:0