KONJIC NA NOGAMA: Igman bolji od Željezničara

Nogometaši Igmana savladali su Željezničar rezultatom 3:1 u okviru 20. kola Premijer lige BiH, te su barem privremeno pobjegli sa samog dna tabele, a Plave s Grbavice dodatno su udaljili od prva tri mjesta koja vode u Evropu.

Konjičani su se konačno vratili na svoj stadion nakon rekonstrukcije terena u prvom dijelu sezone, a tribine su uprkos kiši bile gotovo ispunjene do posljednjeg mjesta. Također, bio je ovo uspješan trenerski debi Husrefa Musemića na klupi Konjičana.Željo je bolje ušao u utakmicu i prijetio je preko Drlje u 9. minuti kada je njegov udarac s distance odbranio Ćeman, a potom je i Amoah oklijevao u dobroj situaciji i propala je ozbiljna akcija.

Nkon toga budi se i domaći sastav koji je mogao do vodstva u 19. minuti. Bodul je uposlio Hrelju koji je iskoristio neopreznost Jašarevića, ali njegov udarac iz blizine odbranio je Bender.

Veliki problem za Željezničar desio se u 25. minuti. Najvažniji igrač Plavih u dosadašnjem dijelu sezone Armin Hodžić se povrijedio i zamijenio ga je Omar Beća, što je uz izostanke povrijeđenog Semira Štilića i suspendovanog Santosa, bilo nenadoknadiv hendikep za Plave.

Igman je do kraja prvog dijela bio mnogo bolji rival, a šanse pred golom Želje su se redale kao na traci. U 31. minuti Mahmić je s desetak metara šutirao preko gola, a samo dvije minute kasnije nakon maestralnog pasa Boudula sam pred golom Želje bio je Hebibović, ali je lijevom nogom šutirao pored gola.

Konačno, bolju igru domaći su krunusali u 34. minuti. Jakupović je ubacio s lijeve strane, a nakon loše reaakcije Bendera i Cocalića, Ramić je glavom pogodio za 1:0.

Ramiću je ovo bio 11. gol ove sezone i vodeći je na listi strijelaca, a nije ga proslavio, jer ga je postigao protiv svog bivšeg kluba.Željezničar je mnogo bolje i odlučnije ušao u drugi dio, vršili su konstantan pritisak, a uglavnom su prijetili nakon prekida. Vrlo blizu izjednačenja bili su u 60. minuti kada je rezervista Hodžić šutirao glavom, a lopta je zamalo otišla pored stative.

Najbolju priliku Plavi su propustili u 64. minuti kada se poslije šuta Galića lopta odbila do usamljenog Krpića, ali je napadač Željezničara iz čiste situacije šutirao preko gola.

U 68. minuti Drljo je pokušao direktno iz kornera, ali uz dosta muke loptu je ispod prečke izbacio golman Ćeman.

I onda, u 76. minuti stigla je kazna za sve promašaje. Bešagić je sjajno proigrao rezervistu Ahmetovića, koji je majstorski izbjegao ofsajd, a potom rezantnim udarcem matirao Bendera za 2:0.

Igman je do kraja susreta propustio još jednu veliku šansu preko Jakupovića, a potom je i Oremuš zaradio drugi žuti karton, pa su Konjičani susret završili s deset igrača.

Željo je igrača više iskoristio u 89. minuti kada je Krpić efektno pogodio za 2:1, ali u sudijskoj nadoknadi Konjičani su golom iz penala Boje u 92. minuti ovjerili trijumf za konačnih 3:1.

Igman će u narednom kolu gostovati Leotaru, dok je Željezničar domaćin Slobodi. Plave prije toga očekuje i prvi duel osmine finala Kupa BiH protiv Zvijezde iz Gradačca na Grbavici.