Krupa nezaustavljivo grabi ka novoj tituli prvaka Republike Srpske

Fudbaleri Krupe ostvarili su danas 19. pobjedu poslije 21 odigrane utakmice u Prvoj ligi Republike Srpske i ponovo imaju deset bodova više u odnosu na najbližeg pratioca Slobodu iz Novog Grada, koja ima i dvije utakmice manje.

Krupljani su protiv davljenika iz Janje, ekipe Podrinja ostvarili trijumf rezultatom 3:1, a cijela priča bila je završena za prvih 45 minuta kada je domaći tim stekao visoku i nedostižnu prednost od 3:0. Ognjen Krneta je bio dvostruki strijelac u 10. i 36. minutu, dok je jednom mrežu gostiju pogodio i iskusni vezista Nikola Dujaković.

U nastavku susreta, zadovoljni visokim vođstvom, fudbaleri krupe smanjili su gas što je Podrinje iskoristilo i golom rezerviste Filipa Jovičića postiglo počasni pogodak. Ovom pobjedom Krupljani su napravili odličan uvod za derbi sa Slobodom u Novom Gradu koji će se igrati u subotu, 1. aprila.

Krupa – Podrinje (J)    3:1 (3:0)

Stadion: FK Krupa u Krupi na Vrbasu. Gledalaca: 30. Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor). Strijelci: 1:0 Krneta (10), 2:0 Dujaković (30), 3:0 Krneta (36), 3:1 Jovičić (82). Žuti karton: Alić (Podrinje).

KRUPA: Damjanović, Bubić, Redžić (od 60. Radaković), Babić, Đuričin (od 46. Mrzić), Dujaković (od 46. Nikodinović), Hadžić, Mitrović (od 60. Penić), Krneta (od 71. Perović), Petrović, Bošnjak.

PODRINJE (J): Šehović, Erić, Mazić, Lakota, Božić (od 71. Delalić), Alić, Džafo (od 15. Pantić), Jahić, Vukićević (od 46. Jovičić), Alić (od 46. Jovanović), Stevanović (od 65. Đurić).