Kup: Dečić izbacio Budućnost nakon penala, Striković poslao Sutjesku u četvrtfinale

Odigrana je osmina finala Kupa Crne Gore.

Najzanimljiviji meč ove runde završen je pobjedom Dečića, koji je već na startu eliminisao Budućnost, aktuelnog osvajača Kupa. U Tuzima se domaćin radovao poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca (5:4), nakon što je regularni tok utakmice završen remijem – 1:1.

Budućnost je povela u 33. minutu pogotkom Stefana Miloševića, da bi izjednačio Fatos Bećiraj sedam minuta kasnije. Rezultat se nije mijenjao do kraja, a u penal ruletu bolji su bili igrači Dečića.

U četvrtfinalu će igrati Sutjeska, poslije trijumfa nad Jezetom rezultatom 1:0. Duel u Nikšiću odlučen je već u petom minutu, kada je mrežu Jezera zatresao Vuk Striković.

Duel nekadašnjih šampiona Crne Gore pripao je Rudaru, koji je sa 3:1 savladao Zetu u Golubovcima. Istim rezultatom Jedinstvo je na svom terenu bilo bolje od ekipe Mladosti DG.

Iskra je bila ubjedljiva na gostovanju Komu (3:0), a pobjedu istim rezultatom ostvarila je Podgorica protiv Igala.