LA LIGA: Bilbao preti da bude hit sezone, braća Vilijams ponovo na visini zadatka (VIDEO)

U uvodnoj utakmici sedmog kola španske La lige, fudbaleri Atletik Bilbaa još jednom su potvrdili sjajnu formu, pošto su na svom San Mamesu ubedljivo slavili protiv Almerije sa 4-0.

I ovaj meč obeležila su braća Vilijams, koja su se međusobno častila po jednom asistencijom.

U poraženom timu je čitavu utakmicu kao kapiten odigrao novopečeni srpski reprezentativac Srđan Babić.

Već u 10. minutu je Injaki Vilijams sjajno odreagovao na oštar centaršut brata sa desne strane i glavom smestio loptu u mrežu za prednost domaćina od 1-0.

Samo sedam minuta kasnije Ojhan Sancet je posle sjajnog prijema u šesnaestercu duplirao prednost i nagovestio krajnji ishod.

Injaki je u 62. minutu uzvratio završnim pasom svom bratu Niku, koji je povisio na 3-0. Ipak, mlađi brat je morao da bude poprilično dovitljiv i lucidan prilikom ovog pogotka, pošto je praktično oteo loptu igraču Almerije koji je prvi došao do nje, a zatim kroz noge savladao golmana gostiju Martineza.

Prethodno je akcija dvojice Vilijamsa bila gotovo milimetarski precizna, pošto je strelac gola bio na ivici ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Mikel Vesga u 84. minutu sa bele tačke.

Posle pobede u uvodnom meču ovog kola, Bilbao se popeo na 3. mesto tabele sa 16 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirana Barselona, dok je na bod više od Betisa koji je mesto iza.