LA LIGA: Osasuna zadovoljna ide iz Madrida

Fudbaleri Real Madrida i Osasune odigrali su 1:1 na „Santijago Bernabeu“ u sedmom kolu prvenstva Španije.

Real Madrid je poveo u finišu prvog poluvremena pogotkom Vinisijusa Žuniora. Njemu je ovo peti gol u sedam mečeva u prvenstvu.

U 50.minutu Osasuna je stigla do izjednačenja, kada je Kije Garsija savladao golmana Reala. Real je mogao da povede u 78. minutu, kade je sudijan nakon VAR provere dosudio penal za domaće, a Unai Garsija je zbog prigovora morao u svlačionicu. Penal je izveo Karim Benzema, ali nije realizovao najstrožu kaznu. U 81. minutu ponovo je bio akter Benzema, kome je poništen pogodak zbog ofsajda, i ovoga puta je VAR odlučivao.

U sledećem kolu Real gostuje Hetafeu, dok Osasuna dočekuje Valensiju.

Tim iz Madrida je drugi na tabeli sa 19 bodova, koliko ima i Barselona, dok je Osasuna sada šesti tim La Lige sa 13 bodova.