LACIO SE UČVRSTIO IZA LIDERA: Sergej pogodio u pobedi nad Vlahovićem i Kostićem! (VIDEO)

Fudbaleri Lacija slavili su u derbiju 29. kola Serije A na svom Olimpiku protiv Juventusa sa 2-1.

Prednost domaćinu je u 38. minutu doneo kapiten Sergej Milinković-Savić. On je posle centaršuta Zakanjija sa leve strane na drugoj stativi fizički izdominirao u duelu sa Bremerom i lako savladao Ščešnog.

Lacijali ipak nisu izdržali do poluvremena i samo četiri minuta kasnije usledilo je izjednačenje. Bremer je odlično skočio, ali je njegov pokušaj glavom odbranio Provedel. Na odbitku se pred samim golom našao Adrijen Rabio, međutim golman Lacija je skinuo i njegov zicer, ali je iz drugog pokušaja Francuz bio uspešan i glavom loptu ubacio u mrežu.

Zakanji je vratio prednost timu Mauricija Sarija u 53. minutu, kada je svom učinku posle asistencije pridodao i gol. Najveći posao je ipak u ovoj situaciji odradio Luis Alberto svojim lucidnim potezom, kada je petom proigrao strelca gola, ostavivši ga potpuno samog.

U timu Juventusa su od starta na terenu bili srpski reprezentativci Filip Kostić i Dušan Vlahović, koji je imao neke dobre prilike, pre svega u pokušajima glavom, ali ih nije realizovao. Upravo posle jednog takvog promašaja, kada je lopta prošla malo iznad prečke, srpski dvojac je izašao iz igre u 63. minutu, pošto su ih zamenili Arkadijuš Milik i Federiko Kjeza.

Lacio je sada učvrstio drugu poziciju na tabeli sa 58 bodova, pet više od gradskog rivala Rome, dok je lider neprikosnoveni Napoli sa čak 74 osvojena boda. Juve sa druge strane ostaje na sedmoj poziciji koja ne vodi u evropska takmičenja sa 44 boda, 4 manje od šestoplasirane Atalante.