Lajpcig pobedio Zvezdu koja je previše izgbila vremena na respektovanje protivnika (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Lajpcigu od istoimenog kluba 3:1 u 3. kolu Lige šampiona.

Od početka meča Lajpcig je imao više loptu u posedu, ali je prvu ozbiljniju situaciju pred golom protivnika imala Zvezda. Posle kontra napada, Hvang je oprobao šut sa 20 metara, ali je lopta prošla tik pored stative.

U nastavku tim iz Nemačke je nastavio da napada, Zvezda je pretila iz kontre i imala je nekoliko izglednih situacija. Ipak, domaći su poveli sredinom poluvremena preko Rauma, pošto je loptu izgubio Ivanić na svojoj polovini.

U tim trenucima Lajpcig je pritisnuo Zvezdu i Glazer je napravio nekoliko dobrih intervencija.

Zvezda se posle toga oslobodila pritiska i uspela je da napravi dve izgledne situacije. Posle jedne sudija iz Španije je svirao penal posle starta nad Olajinkom, ali je posle reakcija VAR-a to poništio.

Najbolju šansu pred kraj poluvremena je imao Ndiaje, ali je bio spor i nespretan u završnici.

U drugom poluvremenu Zvezda je odlično započela i imala veliku priliku preko Bukarija, koji je ušao u pauzi. Ipak, opet Lajpcig dolazi do gola preko Simonsa posle sjajnog udarca sa 25 metara.

Bahar posle toga pravi izmene i uvodi Lučića, Mijatovića i Nedeljkovića koji pokreću goste i Zvezda na krilima toga dolazi do gola.

Posle jedne gužve u kaznenom prostoru, lopta se odbija do Dragovića na 20 metara. Štoper je šutirao, alopta od bloka dolazi do Stamenića koji je skreće u gol.

U trenucima kada je Zvezda delovala kao tim koji može da dođe i do drugog gola, Lajpcig posle kornera i neverovatno nespretne reakcije odbrane, dolazi do trećeg gola preko Olma.

Samo kako su krenuli sa centra, Zvezda preko Nedeljkovića pogađa stativu i ponovo gosti nisu imali sportske sreće.

U ostatku utakmice Zvezda je igrala daleko bolje i propustila je dve odlične prilike preko Kataija da smanji rezultat. Na kraju 3:1.