LE (kval): Borjan primio čak 6 golova, Sparta bolja od Dinama

U okviru revanš meča plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope, fudbaleri Arisa ubedljivo su pobedili Slovan kod kuće rezultatom 6:2.

U prvom meču je slavio Slovan sa 2:1, pa je ukupan rezultat dvomeča 7:4 za kiparski tim.

Goleada domaćih počela je u 21. minutu preko Gomisa koji je savladao Borjana, da bi tri minuta kasnije Soke potvrdio vodstvo za 2:0. Delovalo je da se gosti neće predati, Strelec je postigao gol za goste u 37. minutu za smanjenje prednosti na 2:1. Gomis je u sedmom minutu nadoknade povisio prednost na 3:1.

U nastavku meča, nastavio je Aris tamo gde je stao. Ponovo neverovatni Gomis postiže gol za već velikih 4:1 u 51. minutu meča.

Posle 15 minuta Majambala postiže pogodak za 5:1, a u 72. Braun stiže do sedmog gola za domaće.

Tačku na meč stavlja Barsegjan u 88. minutu za konačnih 6:2 i punu mrežu bivšeg golmana Crvene zvezde Milana Borjana.

Zorja iz Luganska slavila je protiv Slavije 2:1, ali to nije bilo dovoljno za prolazak dalje, jer je tim iz Praga u prvom meču slavio 2:0.

Još jedan preokret desio se u Pragu, Sparta je pobedila Dinamo 4:1. Iako su Zagrepčani imali 3:1 iz prvog meča kod kuće, slovački tim je uspeo da se revanšira.

Šerif je slavio protiv Klasvika 2:1 i sa konačnih 3:2 prošao u grupnu fazu Lige Evrope, a tamo je i Karabag koji je igrao 1:1 sa Olimpijom i sa ukupnih 2:0 je obezbedio plasman u ovo takmičenje.