LE: Petarda Vest Hema, Milan siguran, dalje idu Benfika i Marsej! (VIDEO)

Nakon današnjih susreta od 18:45 poznata su četiri učesnika četvrtfinala Lige Evrope. Od 21 sat igraju se preostali dueli.

Igrači Vest Hema lako su izašli na kraj sa Frajburgom 5:0 i prošli ukupno sa 5:1.

Vest Hem je poveo u 9. minutu. Strelac Lukas Paketa posle kornera. Time je anulirana prednost Bundesligaša iz prve utakmice. Boven je u 32. minutu duplirao prednost Čekićara.

Tako je bilo na poluvremenu.

Vest Hem stiže u drugom delu do 3:0. Strelac je Kresvel u 52. minutu. Muhamed Kudus je u 77. minutu povećao na 4:0. Peti gol dao je Kudus ponovo na dodavanje Bovena.

Milan je sa 3:1 slavio u Pragu protiv Sparte.

Slavija je na isteku 20 minuta igre ostala bez isključenog Holeša. Sudija je nakon VAR provere odlučio da češkom internacionalcu pokaže put u svlačionicu.

Milan je to iskoristio. Za dva minuta su u 34. Pulišić i Loftus Čik u 36. doneli prednost. Ukupno 4:2. Do poluvremena bilo je 3:0 u Pragu. Uz asistenciju, Leao se upisao u strelce.

U ostalom delu susreta je Sparta smanjila na 3:1 preko Jurašeka u 87. minutu.

Viljareal je pobedio Olimpik Marsej 3:1 ali nedovoljno. Kao gosti izgubili su 4:0.

Žuta podmornica je vodila od 32. minutu golom Etijena Kapuea. Na poluvremenu se ništa nije promenilo.

Viljareal je prepolovio prvobitnih 4:0 Francuza u 57. minutu preko Serlota. Moskera je u 88. minutu uneo neizvesnost. Potpuni preokret je izostao a gol vredan plasmana u četvrtfinale je postigao Jonatan Klaus.

Rafa Silva je Benfiki doneo prednost u 67. minutu nakon što je gol posle VAR snimka priznat. To im je bilo dovoljno da prođu dalje.