LE: Pobeda Sportinga, slavlje u Marseju i Pragu, Obamejang postavio rekord (VIDEO)

Fudbaleri Olimpika iz Marseja, Sparte iz Praga i Sportinga plasirali su se u osminu finala Lige Evrope.

Olimpik je savladao Šahtjor iz Donjecka sa 3:1, Pjer-Emerik Obamejang postigao je 31. gol u Ligi Evrope i postao rekorder takmičenja. U prvoj utakmici bilo je 2:2.

U Pragu je domaća Sparta nadoknadila poraz od 3:2 u Istanbulu od Galatasaraja, slavila je kod kuće sa 4:1 i prošla među 16 najboljih u Ligi Evrope.

U Lisabonu su Sporting i Jang Bojs remizirali, 1:1, a pošto su “lavovi” u Bernu slavili sa 3:1 dileme oko učesnika osmine finala nije bilo.

Gol za Sporting u 13. minutu postigao je Viktor Đokereš, da bi utešni remi Jang Bojsima doneo Silver Žanvula šest minuta pre kraja. Prethodno je Đokereš promašio penal u 57. minutu.