LIGA ŠAMPIONA: Sekulić briljantan, Budućnost u finalu!

Fudbaleri Budućnosti iz Podgorice boriće se za plasman u prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Oni su danas u polufinalu pretkvalifikacija na Islandu pobedili Atletik Eskalades iz Andore sa 3:0.

Crnogorski tim prvi je stigao do prednosti. U 13. minutu je Balša Sekulić realizovao penal. Do tog momenta je inicijativa bila na strani Podgoričana koji su je krunisali.

Đuričković je u 21. minutu duplirao vođstvo za ekipu koju predvodio Miodrag Džudović.

Do odlaska na odmor se rezultat nije menjao. Ekipa iz Crne Gore je u međuvremenu prepustila posed lopte protivniku. koji je imao četiri šuta a nijedan u okvir. Oba budućnosti, bili su golovi za kapitalnu prednost pred drugih 45 minuta.

Srpskom internacionalcu Marku Pavlovskom, poništen je u 56. minutu gol zbog ofsajda. Pet minuta kasnije Sekulić postiže priznati gol za 3:0 Budućnosti.

To je bio i konačni rezultat.

Budućnost će u finalu igrati sa pobednikom meča između domaćeg Brejdablika i Tre Penea iz San Marina. Ukupni pobednik turnira u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće sa irskim Šamrok Roversima.