Liverpool siguran u generalnoj probi pred početak nove sezone!

Fudbaleri Liverpoola uspješno su položili posljednji ispit pred početak nove sezone u engleskoj Premier ligi.

Izabranici Jurgena Kloppa u generalnoj probi pred početak novoj sezoni snage su na stadionu Prestona snage odmjerili sa novim njemačkim bundesligašem Darmstadtom, a na kraju su slavili rezultatom 3:1, prenosi N1 Sport.

Krenuli su Redsi silovito od samog starta, a nakon deset minuta igre vidjeli smo tri gola u mreži.

Poveo je Liverpool u petoj minuti kada je Van Dijk odigrao povratnu loptu, a Mohamed Salah savladao golmana Darmstadta Schuchena.

Tri minute kasnije Egipćanin se našao u ulozi asistenta, a Diogo Jota pogodio protivničku mrežu.

U 10. minuti Darmstadt smanjuje rezultat. Nakon sjajne akcije i duge lopte Manua za Hosaka njemački tim se vraća u igru.

Nakon toga tim Jurgena Kloppa “stao” je na loptu, kreirao nekoliko izglednih prilika, a konačan rezultat postavio je Luis Diaz nakon asistencije Dominika Szoboszlaija u 59. minutis susreta.

Engleska Premier liga počinje već u petak, a Liverpool meč prvog kola igra u nedjelju kada će u derbiju na Stamford Bridgeu u Londonu gostovati ekipi Chelseaja.

S druge strane Darmstadt sezonu počinje nastupom u njemačkom “DFB Pokalu”, a snage će odmjeriti sa ekipom Homburga.