LŠ: Benfica i Victoria u grupnoj fazi

Uz Maccabi iz Haife, koji je u dvoboju nažalost bio bolji od Crvene zvezde, u grupnu fazu Lige prvaka večeras su se plasirali još Benfica iz Lisabona i Viktoria Plzeň.

Benfica je na svom terenu uvjerljivo slavila protiv Dinama iz Kijeva s 3-0 i tako nadogradila prednost od 2-0 iz prvog susreta.

Sve je odlučeno već u prvom poluvremenu, nakon golova Otamendija, Rafe Silve i Neresa.

Puno više neizvjesnosti bilo je u Češkoj, gdje je Victoria nakon preokreta slavila pobjedu nad Qarabagom i plasman u elitno natjecanje.

Momčad iz Azerbajdžana vodio je na poluvremenu golom Filipa Ozobića u 38. minuti, no u drugom dijelu uslijedio je preokret.

Najprije je u 58. minuti Jan Kopitz poravnao rezultat, dok je za pobjedu zaslužan Jan Kliment pogotkom u 73. minuti.