LŠ: Imobile šalje Lacio u nokaut fazu, Šahtjor došao do velike pobede (VIDEO)

U prva dva meča programa Lige šampiona u utorak, domaćini su odneli važne pobede za nastavak takmičenja.

U uzbudljivom meču u Rimu, Lacio je savladao Seltik 2:0.

Bio je to nervozan meč u kojem su Rimljani imali priliku da obezbede plasman dalje, ukoliko im se poklopi rezultat meča u Roterdamu, i činilo se da će podleći toj nervozi.

Ipak, u poslednjih 10 minuta kao božanstvo se ukazao ko drugi do Ćiro Imobile koji je postigao dva gola za pobedu 2:0.

Lacio sad ima 10 bodova, dok Atletiko i Fejenord imaju 8 odnosno 6. Ukoliko Madriđani pobede u Roterdamu, Lacio je sigurno u drugoj fazi.

U Hamburgu, Šahtjor je savladao Antverpen 1:0.

Matvilenko je bio strelac u 12. minutu i sada Ukrajinci imaju 9 bodova, koliko iBarselona i Porto koji od 21 čas igraju svoj meč. Antverpen je sa 0 bodova ostao prikovan za dno.