LŠ: Milan došao do prve domaće posle 9 godina u Ligi šampiona! (VIDEO)

Fudbaleri Milana su savladali Dinamo iz Zagreba 3:1 na svom terenu i sada su prvoplasirani tim u grupi E. Zanimljivo je da je ovo prva domaća pobeda slavnog kluba sa San Sira od 2013. godine u Ligi šampiona.

Prvo poluvreme je bilo potpuno nezanimljivo, ali je pred sam kraj Milan stekao prednost.

Posle jedne akcije domaćih, loptu u kaznenom prostoru je dobio Rafael Leao koji je srušen u kaznenom prostoru, i sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Žiru je izveo najstrožu kaznu i bio je vrlo siguran za 1:0.

Odmah na početku drugog dela Milan dolazi i do drugog gola.

Lopta je stigla do Rafaela Leaa na levoj strani, on je probio i poslao loptu u sredinu koju glavom u gol prosleđuje Salemakers.

Činilo se, prema dotadašnjoj igri, da će to biti dovoljno domaćima da privedu utakmicu kraju, ali 10 minuta kasniej Dinamo smanjuje rezultat. Bruno Petković je odlično proigrao Oršića koji je bio neumoljiv ispred Manjana i utakmica je ponovo postala neizvesna.

Ušlo se u mirnu fazu meča, u kojoj nije bilo prilika na obe strane. Ipak, ta uspavanka je prekinuta posle jedne dobre akcije Tea Fenrnadeza i Pobege koji je loptu zakucao u gol za 3:1 u 78. minutu., što se ispostavilo i da je konačan rezultat ovog meča.

Milan sad ima 4 boda posle dva kola, dok je Dinamo ostao na 3.