LŠ: Pomešana osećanja na Marakani, podela bodova na kraju! (VIDEO)

lš: pomešana osećanja na marakani, podela bodova na kraju! (video)lš: pomešana osećanja na marakani, podela bodova na kraju! (video)

U 2. kolu Lige šampina Crvena zvezda je remizirala sa Jang Bojsom u Beogradu 2:2.

Huk sa tribina umnogome je uticao na uvodne minute meča pošto su domaći krenuli silovito ka golu Švajcaraca.

Imala je Crvena zvezda prvu šansu preko Ndiajea, koji je posle jedne gužve u kaznenom prostoru petom pokušao da postigne gol, ali je golamn gostiju dobro reagovao.

Posle 15 minuta igra Jang Bojs se malo oslobodio i preuzeo posed lopte i najbolje šanse su imali iz dva šuta sa 20 metara. Jedan je otišao preko gola, dok je drugi odlično odbranio Glazer.

U jedku bolje igre Jang Bojsa, Zvezda dolazi do vođstva. Dragović na brzinu izvodi jedan faul pred svojim kaznenim prostorom i gura loptu u prostor Bukariju. Činilo se da je tu brzonogo krilo u ofsajdu, ali je sudija pustio prednost i Bukari je u nastavku probio i šutirao iskosa na gol. Šut je bio loš, ali je Ndiaje uspeo da loptu smesti u mrežu pošto je ispružio nogu.

Posle gledanja VAR-a, koje je trajalo nekoliko minuta, sudija je pokazao da je Zvezda postigla gol,a ana polu-automatskom ofsajdu se videlo da je Bukari bio iza defanzivca Jang Bojsa.

Do kraja poluvremena gosti su pokušali da izjednače i u petom minutu nadoknade su imali dobru priliku, ali je Glazer opet odlično intervenisao i otišlo se na odmor sa 1:0 za Crvenu zvezdu.

Drugo poluvreme počelo je identično kao u Mančesteru. Odmah su gosti izjednačili preko Ugrinića, koji je pobegao Stameniću i utrčao u prazan prostor.

Dosta grešaka su srpski šampioni pravili na sredini terena, ali su uspeli da naprave neikoliko prilika u nameri da povedu. Najbolju je imao Hvang, ali je raćopi odbrani. Iz odbitka je Ndiaje dao gol, ali je bio u ofsajdu.

A onda, iz ničega, Jang Bojs dolazi do vođstva iz penala. Pre toga je Điga nepotrebno igrao rukom, a Iten je bio precizan sa bele tačke.

Krenula je Crvena zvezda po izjednačenje i imala je opet nekoliko prilika, a najbolje su imali Katai i Ndiaje kojima je Raćopi odbranio udarce glavom.

U 78. minutu Katai je imao novu veliku priliku i opet glavom, ali je lopta završila pored gola.

Jang Bojs je imao dve dobre prilike iz kontra napada da “zatvori” utakmicu ali nisu uspeli.

A onda u 88. minutu Kraso pronalazi Bukarija koji iz mrtvog ugla je savladao Raćopija za 2:2.

Krenuli su crveno-beli svim silama po pobedu i tražili su priiku u kaznenom prostoru. Dobru priliku je imao Mijailović koji je posle povratne lopte sa 20 metara, a Katai u poslednjim sekundama je imao odlinu šansu na centaršut Hvanga ali je ostalo 2:2.