Završene su još tri utakmice plejofa Lige šampiona, u kojima su pobede slavili i stekli prednost red revanš Real Madrid, Borusija i Pari Sen-Žermen.
Real je bio bolji u gostima od Benfike i svog bivšeg trenera Žozea Murunja minimalnim rezultatom 1-0.
Odlučujući gol postigao je Vinisijus Žunior u 50. minutu na veoma atraktivan način, kada je pogodio pod rašlje druge stative iz veoma nezgodnog ugla.
Pari Sen-Žermen je će poneti blagu prednsot u Pariz u francuskom okršaju, pošto je u Monaku lsavio protiv istoimene ekipe sa 3-2, i to nakon velikog preokreta.
Veoma rano je prednsot od 2-0 domaćinu doneo Folarin Balogun, golovima u prvom i 18. minutu utakmice, ali mu se nije dalo da ga slave kao junaka večeras.
Ništa nije ukazivalo da će doći do preokreta nakon što Vitinja u 22. minutu nije realizovao penal, ali su Dezire Due i Ašraf Hakimi golovima u29, odnosno 41. minutu već do poluvremena poravnali rezultat.
Potom je već u trećem minutu nastavka vezista Monaka ALeksandr Golovin značajno olakšao posao rivalu kada je zbog oštrog starta zaradio direktan crveno karton. Brojčanu prednost su gosti iskoristili, pa je mladi Due drugim pogotkom u 67. minutu doneo potpuni preokret i postavio konačan rezultat.
Borusija je na Signal Iduna Parku savladala Atalantu rezultatom 2-0.
Golove su postizali Serhu Guirasi u trećem i Maksimilijan Bejer u 42. minutu.


