LŠ: Salcburg srušio Dinamo sa penala! (VIDEO)

Fudbaleri Salburga došli su do teško izvojevane pobede protiv Dinama 1:0 u okviru trećeg kola grupe E.

Posle prvog poluvremena koje je proteklo bez golova, u drugom delu domaći su krenuli znatno agresivnije. Nisu imali velike prilike, ali su konstantno vršili pritisak na gol Zagrepčana.

To je urodilo plodom u 70. minutu kada su izborili penal, koji je sigurno izveo Okafor i bilo je to 1:0 za Austrijance.

Deset minuta kasnije, ekipa Dinama je preko Oršića imala veliku priliku da izjednače, pošto je Strahinja Pavlović napravio grešku, ali je golma Ken odlično skinuo šut hrvatskog golgetera.

Dinamo je do kraja napadao svim silama na gol Salzburga, ali su domaći uspevali da se brane, a da iz kontre i priprete.

Dinamo je u četvrtom minutu nadoknade postigao fola preko Baturine, ali je i linijski sudija podigao zastavicu za fsajd, apotom je i VAR potvrdio ovu odluku tako da je ostalo 1:0 za Salcburg.

Salcburg sada ima 5 bodova, dok je Dinamo ostao na 3. Milan ima 4 boda, Čelsi 1, i ova dva tima igraju meč od 21 čas.