LŠ: Zvezda se ponovo kasno upalila, poraz od Lajpciga (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Lajpciga u 4. kolu Lige šampiona 1:2 posle odlične utakmice u drugom poluvremenu, ali i jako loše u prvih 45 minuta.

Gosti iz Nemačke su od samog starta jasno pokazali da žele da postignu gol što pre. Postavili su visoki presing za koji Crvena zvezda nije imala rešenje i non stop su bili na 30 metara oko gola Glazera.

Posle jednog lošeg dodavanja na centru, lopta je došla do Ćavija Simonsa, kojem se otvorio prostor ka golu i sa 15 metara savladao izraelskog golmana.

Od tog trenutka Crvena zvezda se malo oslobađa i postaje hrabrija. Počeli su da dobijaju duele na sredini terena i stvorili su nekoliko izglednih situacija ispred gola gostiju, ali bez konretnog šuta.

Sa druge strane Lajpcig je čekao svoju situaciju za gol iz ukradenih lopti i brze tranzicije, i uspeli su preko Šeška da priprete u dva navrata.

Kada se mislilo da će se na odmor otići sa 0:1, viđene su dve velike šanse na obe strane.

Prvo je Rodić kardinalno pogrešio i okliznuo se, pa je Openda izbio sam ispred Glazera. Videlo se odmah da je neodlučan, hteo je da dribla golmana Zvezde, što je ovaj iskoristio i ukrao mu živu loptu. U kontra napadu, Bukari izlazi u sjajnu priliku i neverovatno šta je promašio sa 5 metara. Pomoćni sudija je podigao posle toga zastavicu za ofsajd, ali se posle na snimku čini to vrlo verovatno nije ni bila nedozvoljena situacija.

Na početku drugogo poluvremena, Bahar je izveo Mijailovića i Krasoa koji su imali žute kartone, a u igru su ušli Nedeljković i Endiaje.

I upravo Endiaje je imao fenomenalnu priliku odmah na startu, kada je bio potpuno sam u kaznenom prostoru, ali iz neshvatljivog razloga je odlučio da predribla još jednog štopera umesto da šutira.

Bio je veoma živ početak drugog dela jer je Crvena zvezda ušla daleko hrabrije, ali je to ostavilo prostora Lajpcigu za kontra napade. Prvo je Šeško pogodio stativu iz šuta sa oko 20 metara, a onda je Openda dobro skrenuo loptu posle centaršuta, ali je Glazer odbranio.

Ušlo se u jedan mirniji deo meča u kom je Crvena zvezda bila bolja. bahar je menjao i upravo je najbolju šansu imao Olajinka u 70. minutu ali je golman gostiju odbranio.

Napadala je Zvezda, napravila obruč oko gola Lajpciga, a onda je iz jedne kontre Openda zalomio Rodića i razantnim udarcem povisio rezultat na 0:2.

Ipak, nije se Zvezda predala. Posle jednog kornera Kanga je centrirao, u gužvi u petercu loptu niko nije zakačio i ona je ušla u gol za 1:2 i novu energiju na tribinama.

Napadala je Crvena zvezda svim silama da izjednači i u 92. minutu Olajinka je imao sjajnu šansu, ali je golman Lajpciga Glasvih nestvarno obranio šut koji je išao uz samu stativu. Na kraju samo 1:2 za goste.