Magija Džeke, pa nestvaran promašaj Tadića: Svi su s usana pročitali šta je Srbin rekao Dijamantu

Fenerbahče sinoć je u gostima pobijedio Kasimpašu sa 2:0 na krilima sjajnih Edina Džeke i Dušana Tadića koji su preporodili turskog velikana. Džeko i Tadić sarađuju fantastično na terenu, a to je pokazala i situacija iz finiša prvog poluvremena koja nažalost nije završila kako su se obojica nadala.

Fenerbahče je nastavio fantastičnu seriju i još uvijek je jedina ekipa s maksimalnim učinkom nakon osam odigranih kola i jasno je da će Fener i Galatasaray voditi glavnu bitku za tron u Turskoj.

Čelnici Fenerbahčea potrošili su ogroman novac ovog ljeta na pojačanja u nadi da nakon devet godina čekanja mogu postati ponovo prvaci Turske, a već sada je jasno da su dovođenja Džeke, Tadića i Dominika Livakovića bili pun pogodak.

Džeko i Tadić već sada su pravi lideri na terenu i igraju fantastično, dok je Livaković četvrti meč uspio da sačuva svoju mrežu otkako je ljetos stigao iz Dinama.

Da Džeko i Tadić na terenu imaju fenomenalnu saradnju vidjelo se najbolje u 38. minuti sinoćnje utakmice kada su upravo oni bili u centru pažnje-

Džeko je poslao fantastičnu loptu za Tadića koji je bio na lijevoj strani, te je “uhvatio volej”, ali nažalost lopta je prošla tik pored stative.

Dijamant se uhvatio za glavu nakon Tadićevog promašaja jer mu je upropastio odličnu asistenciju, dok je srbijanski veznjak s druge strane pohvalio bh. napadača zbog sjajnog dodavanja.

“Top, top…”, govorio je Tadić Džeki aplaudirajući mu zbog centaršuta i ostaje žal što Tadić nije dao gol jer bi to bio sigurno akcija kola.

Džeko je na dosadašnji 12 utakmica u dresu Fenerbahčea u svim takmičenjima zabio već osam golova i dodao je sedam asistencija, dok je Tadić na 16 mečeva postigao šest golova i upisao je tri asistencije.