Maks Juraj Ćelić: Želimo da Banja Luka bude najteže gostovanje u Premijer ligi BiH

Fudbaleri Borca sinoć su na svom terenu deklasirali Slogu rezultatom 5:0 u meču petog kola Premier lige BiH, a svih pet golova za banjalučki tim su postigli različiti fudbaleri.

Među njima se našlo i ime Maksa Juraja Ćelića, koji je ovog ljeta zadužio dres banjalučkog kluba, a već u trećem meču u Premijer ligi BiH je zabilježio i prvi gol.

Iako je defanzivac, Ćelić se nerijetko priključuje saigračima u fazi napada, a jedna takva akcija u susretu sa Slogom je rezultirala njegovim golom.

Nakon Igmana, koji je u Banjaluci primio četiri gola, sinoć je savladana i Sloga, sa loptom više u svojoj mreži, u razgovoru za klupski sajt, Ćelić je poručio kako je veoma sretan što je njegov tim ostvario dvije vezane pobjede.

Veoma sam sretan što smo ostvarili dvije vezane pobjede i, što smo, nakon uvodnog poraza u prvenstvu, pokazali karakter. Sretan sam zbog ekipe, a i zbog svojih igara, te prvog gola u Borčevom dresu. Želimo da naš stadion bude tvrđava, da budemo dominantni na svom terenu i da Banja Luka bude najteže gostovanje u Premijer ligi, poručio je Ćelić, pa dodao:

Mi smo nova ekipa i bilo je razumljivo da će nam trebati vremena da se uigramo, da osjetimo jedni druge na terenu, da stvorimo hemiju. To su stvari koje ne dolaze preko noći, a ova ekipa ima ogroman potencijal. Uvjeren sam da ćemo rasti iz utakmice u utakmicu i sada je najvažnije da zadržimo ovaj tempo i kontinuitet igara i rezultata.

Na treningu, govori Ćelić, sve pršti od dobrog rada. Ekipa je “gladna” uspjeha i svi do jednog priželjkuju trofejnu sezonu.

Odlično treniramo, a za svako mjesto u timu je jaka konkurencija. To je veoma dobro, da u timu vlada zdrava konkurencija jer to svakog igrača tjera da, zajedno sa ekipom, pomjera svoje granice, i na treningu i na utakmici. Ponavljam, na dobrom smo putu, i bićemo sve bolji, pun je optimizma Ćelić.

S vremena na vrijeme pogleda se i ka tuđem dvorištu, a premijerligaška konkurencija obećava još jednu neizvjesnu sezonu.

Premijer liga je veoma zanimljiva i očekujem neizvjesnu sezonu. Ekipe koje konkurišu za sami vrh su veoma dobre i svaki međusobni sudar bit će veoma zanimljiv, i za nas igrače, ali i za publiku. Sa druge strane, nikada ne smijete da otpišete ekipe koje su u donjem dijelu tabele. Uvijek je teško igrati protiv rivala koji se zatvori i vreba šansu iz kontranapada. Bit će zanimljivo do kraja, u to ne sumnjam, poručio je Ćelić.

Maks je rođen u Zagrebu, a brzo se privikao na život u Banjoj Luci.

Banja Luka mi prija. Grad nije ni prevelik, ni premalen, što bi se reklo, taman je. Ljudi su me odlično prihvatili i osjećam se kao kod svoje kuće. Banju Luku svakim danom sve više upoznajem i sve mi se više dopada, istakao je Ćelić kojeg je fudbalski put, dolaskom u Banju Luku, ponovo spojio sa prijateljem iz djetinjstva.

Alena Jurilja poznaje od malih nogu.

Sa Alenom sam prošao sve omladinske selekcije u zagrebačkom Dinamu. Znamo se od sedme godine, to mi je prijatelj iz djetinjstva i sa njim sam posebno povezan. Ipak, moram da pohvalim i sve ostale saigrače. Svi su sjajni, na ruci smo jedan drugome, i to zajedništvo, moglo bi da bude adut više u našu korist tokom sezone, kazao je Ćelić. 

Podsjetimo, u sinoćnjoj pobjedi Borca protiv Sloge, pored Maksa Juraja Ćelića, u listu strijelaca su se upisivali Makarić, Fićović, Vranješ i Lukić. 


sport1.oslobodjenje.ba

Čelik slavio izuzetno bitnu pobjedu protiv Bratstva, Tuzla City u 97....

Pet utakmica 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine je odigrano danas, a zenički Čelik je slavio gostujuću pobjedu u Gračanici protiv Bratstva,...

Široki Brijeg odnio bodove sa Koševa, suce sa terena ispratila policija

Na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ ekipa NK Široki Brijeg ostvarila je veliku pobjedu nad FK Sarajevo rezultatom 1:0, u utakmici punoj VAR kontroverzi, propuštenih...

Zrinjski visokom pobjedom nastavlja put prema naslovu prvaka BiH

Zrinjski visokom pobjedom nastavlja put prema naslovu prvaka...

Radnik raskida ugovor sa defanzivcem na polusezoni

Dvadesetčetverogodišnji lijevi bek Filip Antonijević neće u proljećnom dijelu sezone nositi dres bijeljinskog Radnika.On je još dok je trajala jesen napustio Bijeljinu, a tokom...