Manchester United i Juventus sigurni, Shakhtar doživio jedan od najvećih poraza u historiji kluba

Odigrane su četiri revanš utakmice osmine finala Evropske lige u kojima su zabilježeni neki jako zanimljivi rezultati.

Manchester United opravdao je ulogu favorita i u uzvratnoj utakmici protiv Betisa, te su ostvarili minimalnu pobjedu od 1:0.

Već nakon prve utakmice u Engleskog bilo je jasno da će Manchester United izboriti prolaz u narednu fazu takmičenja jer su slavili sa 4:1.

U revanš utakmici slavili su sa 1:0, a jedini gol viđen je u drugom poluvremenu. Igrala se 56. minuta kada je Rashford postigao gol nakon asistencije Casemira.

Fenerbahče je slavio protiv Seville sa 1:0, ali je tim iz Španije ipak prošao dalje. Valencija je sa bijele tačke u 41. minuti postigao jedini gol.

Ta pobjeda na kraju nije bila dovoljna Fenerbahčeu da prođe dalje jer su u prvoj utakmici u Španiji poraženi sa 2:0.

Feyenoord je nakon prve utakmice protiv Shakhtara koja je završena 1:1 bio favorit u uzvratu, ali rezultatu koji je viđen se niko nije mogao nadati.

Domaća ekipa je slavila sa čak 7:1. Prvi gol viđen je evć u 9. minuti utakmice kada je Gimenez pogodio za vodstvo Feyenoorda.

U 24. minuti bilo je 2:0, a pogodio je Kokcu. Isti igrač je u 38. minuti postigao svoj drugi, a Feyenoordov treći gol i već tada je bilo jasno ko ide dalje.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Feyenoord preko Idrissija postiže gol za 4:0. Isti igrač je u 60. minuti povisio na 5:0.

Šesti gol za domaću ekipu postigao je Jahanbakhsh u 64. minuti, a tri minute kasnije bilo je 7:0 kada je gol postigao Danilo.

Konačan rezultat utakmice postavio je Kelsy koji je postigao utješni gol za goste u 87. minuti.

Juventus je i u uzavratu bio siguran, te je slavio sa 2:0 proti Freiburga. Vodeći gol postigao je Vlahović sa bijele tačke u 45. minuti.

Drugi gol viđen je duboko u sudijskoj nadoknadi. Igrala se peta minuta sudijske nadoknade kada je Chiesa postavio konačnih 2:0.