Jedan od najuspješnijih sportskih direktora u Italiji Bepe Marota, sada obavlja novu ulogu u Interu.
Postavljen je na poziciju predsjednika kluba.
– Želim se zahvaliti na povjerenju, ova funkcija je priznanje za sjajan rad mnogih ljudi koji su posljednje tri godine vodili klub. Ponosan sam što sam dio Intera i predan ovakvom klubu, izjavio je Marota.
U svojoj karijeri radio je u mnogim klubovima, a kao sportski direktor radi od 2004. godine u Sampdoriji. Nakon toga je 2010. godine prešao u Juventus, gdje je za vrijeme njegovog mandata osvojeno 7 titula prvaka Italije. Od 2018. godine radi u Interu, gdje je također osvojio dva naslova.
Poznat je po tome što ne treba mnogo novca da bi dovela kvalitetne igrače, a njegov zaštitni znak su potpisi igrača kojima su istekli ugovori. Inter je već dogovorio dolazak Barellu iz Porta za ovu ljetnu sezonu, kao i Zjelinskog iz Napolija.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


