Crvena zvezda je ubjedljivo poražena u drugom kolu Lige šampiona od Intera u Milanu rezultatom 4-0.
Trener Zvezde Vladan Milojević je naglasio da su iskusni fudbaleri pravili ključne greške u ovom porazu.
– Rezultat je 4:0, a imamo osjećaj da smo sami sebe porazili. Svi golovi koje smo primili su bile direktno individualne greške i zaista je teško igrati na taj način, posebno protiv Intera. Iako smo imali dobrih trenutaka u igri, takve stvari su neprihvatljive. Analizirali smo i meč sa Benfikom i zaključili da to nije smjelo da se ponovi, ali smo sada sami sebi dali šest golova u dvije utakmice Lige šampiona. Nije upitan zalaganje, igrači su se borili, ali moramo smanjiti individualne greške ako želimo postići nešto, naglasio je Milojević.
Trener Zvezde je također spomenuo nedostatak podrške navijača tokom meča.
– Liga šampiona je najveće takmičenje u Evropi i poseban trenutak za navijače, tako da mi je žao što nisu bili uz nas. Nedostajali su nam, dodao je Milojević.
Kraj sezone je daleko. Slijedi još šest utakmica, a Zvezda će se ponovo vratiti na ovaj stadion, ovaj put da se suoči sa Milanom.
– Naš cilj je da ostvarimo što bolji plasman. Svaku utakmicu tretiramo posebno, ali prve dvije su bile veoma teške, protiv odličnih protivnika. Pokušat ćemo dati sve od sebe, sakupiti što više bodova. Drugo kolo je prošlo, ali ima još puno utakmica pred nama. Svaki meč je novo iskustvo i nadam se da možemo postići što bolji rezultat na kraju, istakao je trener Zvezde.
On ističe da je učinio sve što je bilo u njegovoj moći.
– Greške nemaju veze sa sistemom, već su individualne. Što se tiče Intera, poznato je kako igraju, i jedini način da im se suprotstavite je na ovaj način. Bilo koja druga strategija protiv takvog protivnika bila bi pogubna za bilo koji tim, zaključio je Milojević.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


