MILOJEVIĆ NAKON TRIJUMFA: Imamo sve u svojim rukama

Crvena zvezda je večeras savladala Trabzon (2:1) u petom kolu grupe H lige Evrope.

Izabranici Miloša Milojevića, zadržali su šanse za plasman u nokaut fazu.

Međutim, sve zavisi od susreta zadnje runde na gostovanju Monaku.

Zvezdin strateg sumirao je utiske nakon utakmice:

Momci su pokazali da su pravi, da znaju da igraju ovakve utakmice. Nije lako… Kad onako jeftin gol primimo zbog trenutka nesmotrenosti, ali i zbog kvaliteta Bakasetasa. Imali smo celo prvo poluvreme kontrolu, hteli smo da iz te mirne igre dođemo do gola. Došli smo do nekoliko dobrih šansi, iz jedne je Katai pogodio, ali mislim da smo mogli i ubedljivije da vodimo pre tog njihovog gola. Na poluvremenu smo samo pričali o nekoliko stvari koje možemo da odradimo bolje. Znali smo da nam, da kažem, ekipa što se tiče ofanzive, u veznom redu, dobra, ali da ćemo možda imati par problema u tranziciji. Tu su stvarno sva četiri defanzivna igrača odradila lavovski posao. A pomagali su i vezisiti. Zadovoljan sam i rezultatom, ali i onime što sam rekao u najavi, da mi sada imamo sve u svojim rukama. Da možemo u Monaku da odlučujemo o svojoj sudbini u Evropi, rekao je on.

Monako je pred direktan duel remizirao sa Ferencvarošem. Mađari su lideri grupe sa 10 bodova, Kneževi imaju 7, a Trabzon i Zvezda po šest.

Crveno beli narednog četvrtka gostuju u Kneževini, a Ferencvaroš Trabzonu.