Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi u Norveškoj od Bodo Glimta rezultatom 2-1, u prvoj utakmici dvomeča plejofa za ulazak u Ligu šampiona.
Tim Vladana Milojevića je uspio ostvariti pristojan rezultat, iako je bio inferiorni veći dio utakmice.
Domaćin je od početka imao inicijativu i kontrolu lopte, ali nije bilo velike opasnosti po gol srpskog tima sve do 19. minute. Nakon što je domaći promašio, uslijedila je brza kontra, ali je ipak bio nedovoljno precizan u šutu.
Inicijativa Boda je nastavljena, dok Zvezda nije uspjela pronaći put do gola. Domaći su imali nekoliko pokušaja, ali nisu bili uspješni sve do 52. minute, kada su poveli golom glavom.
U drugom poluvremenu, igrači Boda su nastavili agresivno, ali se odbrana Zvezde isticala odličnim intervencijama. Međutim, domaćin je uspio postići još jedan gol u 62. minuti.
Zvezda je krenula ofanzivnije nakon toga, ali su se nizali promašaji. Ipak, uspjeli su smanjiti rezultat u 75. minuti golom Mimovića.
Do kraja utakmice obe ekipe su igrale napadački, ali rezultat se nije promijenio.
Bodo Glimt (4-3-3): Hajkin – Sjevold, Bjertuft, Gundersen, Bjerkan – Evjen, Berg, Brunstad (od 65. Saltnes) – Mata (od 65. Zinkernagel), Heg (od 85. Auklend), Hauge.
Crvena zvezda (4-2-3-1): M. Ilić – Seol, Điga, Spajić, Rodić (od 56. Mimović) – Hvang, Elšnik – L. Ilić (od 66. Milson), Ivanić, Olajinka (od 85. Dalsio) – Endijaje (od 66. Duarte)
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


