Mlada reprezentacija slavila na Kipru i upisala prva tri boda

Izabranici Igora Jankovića nisu najbolje otvorili meč. Već u 17. minuti bilo je 1:0 za Kipar. Nekoliko igrača u odbrani je “ispalo”, što je iskoristio Okkas i zatresao mrežu naše reprezentacije. Mogli su domaći do kraja prvog poluvremena “podebljati” vodstvo, no Šahinović je bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme je donijelo mnogo bolju igra mladih Zmajeva. Sve je krunisano pogotkom u 57. minuti. Sučić je sjajno uposlio Kulašina kojem nije bilo teško pogoditi za 1:1.

U 71. i 73. minuti dvije velike šanse za Kipar, no oba puta je sjajno intervenisao golman naše reprezentacije, Muhamed Šahinović. Nakon promašaja Kiprana stigla je kazna. U 79. miunti fenomenalan pogodao postigao je rezervista Sabljić. Pokušali su domaći do kraja stići do poravnanja, no ostalo je konačnih 2:1 u korist naše reprezentacije.

Ova pobjeda nam ujedno donijela i prva tri boda u ovom ciklusu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kipar: Kittos, Antoniou, Christodoulou, Venizelos, Kkostis, Okkas, Vrontis, Satsias, Andreou, Savva, Foti

Bosna i Hercegovina: Šahinović, Šuta, Mujkić, Muharemović, Omerović, Sučić, Stajić, Čavić, Kulašin, Šošić, Bristrić