Mladi nogometaši BiH poveli pa doživjeli poraz od Slovenije

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom na Grbavici protiv Slovenije rezultatom 2:1 otvorila je ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme proteklo je u borbenoj igri s obje strane, ali izostale su prave šanse. Prijetili smo preko Šošića i Kahvića, dok je najbliži golu bio Bašić kada je njegov udarac prohujao pored gola.

U posljednjim sekundama prvog dijela kolosalnu šansu za Slovence propustio je Jevšenak i na poluvremenu su mreže mirovale.

BiH je povela na startu drugog dijela u 53. minuti kada je Bristrić šutirao, lopta je zakačila jednog Slovenca i završila u mreži za 1:0.

Ipak, radost našeg tima kratko je trajala, jer su gosti samo za četiri minute preko Begića u 68. i Cipota u 72. minuti stigli do preokreta i pobjede 2:1.

Naredni meč igramo već u utorak 12. septembra u 18:00 sati na Josko Areni u Riedu protiv selekcije Austrije. Bh. tim je u grupi H sa selekcijama Austrije, Kipra, Francuske i Slovenije.