Mladi prvotimac Čelika Adin Begić zvanično je okončao svoju karijeru zbog povreda koje su mu stvarale ogromne probleme u proteklim godinama. Klupska objava prenosimo u nastavku.
Adin Begić je odlučio završiti svoju nogometnu karijeru zbog zaštite svog zdravlja. Uprava i osoblje NK Čelika pružaju podršku mladom nogometašu u ovoj teškoj odluci. Begić je obavijestio članove tima da više neće moći nastaviti zbog učestalih povreda i zdravstvenih problema. Njegova seniorska karijera obilježena je nekoliko teških povreda koljena, koje su pratile i obnavljale se tijekom godina.
Dvadesetogodišnji Adin je prošao kroz sve omladinske kategorije kluba i pridružio se seniorskom timu prošle godine, gdje je odigrao 20 utakmica. Nažalost, povrede su ga sustigle još u mlađim kategorijama, što je rezultiralo ovom odlukom. Adin je zahvalio svim trenerima i saigračima na podršci. Klub izražava žaljenje zbog ovog ishoda, ali stoji uz Begića i želi mu sreću u budućnosti.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


