Modrić žestoko kritikovan nakon poraza Reala!

Real Madrid sinoć je doživio težak i neugodan poraz na gostovanju kod Girone rezultatom 4:2, a španski mediji su, između ostalih, krivca pronašli u hrvatskom veznjaku Luki Modriću.

Sva četiri gola za Gironu postigao je sjajni Argentinac Taty Castellanos koji je tako vjerovatno ugasio sva Realova nadanja o tituli za ovu sezonu.

Španske medije posebno je razljutio los odnos pojedinaca, a nisu štedjeli ni veznjaka Reala Luku Modrića.

Reprezentativac Hrvatske je imao četiri ključna dodavanja, 64 tačna od 72 ukupno dodavanja, 4/5 osvojenih duela na tlu i jedan uspješan dribling iz isto toliko pokušaja.

Dobio je prosječnu ocjenu 6.8 od SofaScorea, najmanju u veznom redu Reala i petu po visini među starterima poražene madridske ekipe.

“Pokušavao je u prvom poluvremenu. U drugom je, kao i cijela ekipa, nestao”, navodi Mundo Deportivo, dok Marca piše da je imao “dobar start u utakmicu”, da je “dobro raspoređivao suigrače”, ali da mu je “nedostajalo zadnje dodavanje”.

“Nije to bio njegov najbolji nogomet “, dodaje se i piše da je pokazao mnogo, ali ništa što bi prelomilo susret.

Igru je napustio u 63. minuti kada ga je zamijenio Francuz Aurelien Tchouameni, prenosi Klix.