MOGAO JE DA OSAKATI MESIJA!: Fudbaler Paname bez respekta krvnički uletio u noge čuvenom Argentincu, o ovom startu svi pričaju!

Nakon osvajanja Svjetskog prvenstva, reprezentativci Argentine prvi put su u Buenos Ajresu odigrali meč pred svojim navijačima.

U prijateljskoj utakmici, Gaučosi su pobjedili Panamu rezultatom 2:0, a selektor Lionel Skaloni je na teren izveo kompletan sastav Argentine koja je u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru pobjedio Francusku.

Mesi i saigrači su doveli svoje porodice na stadion, a selektor Lionel Skaloni je bio jedan od najemotivnijih, bio je u suzama i prije i poslije meča.

Iako je Argentina dominirala pred oko 83.000 navijača na Monumentalu, gol se čekao do 78. minuta kada je Tijago Almada pogodio mrežu Paname. Desetak minuta kasnije došao je red na Mesija koji je savršeno izvedenim slobodnim udarcem postigao svoj 800. gol u karijeri. Sada mu nedostaje samo jedan do 100. gola za nacionalni tim.

Gostujući fudbaleri pružili su jak otpor favorizovanim Argentincima, tempo igre je bio žestok, a malo je falilo da Lionel Mesi bude teže povrijeđen.

Na Mesija je nespretno startovao defanzivac Paname Kevin Galvan, kada je otvorenim đonom uletio u noge čuvenom fudbaleru i tom prilikom ga posjekao u predjelu potkoljenice.