- augusta 1976. godine na Stadionu Grbavica odigrala se prijateljska utakmica između Željezničara i Arsenala. Arsenal je došao u posjetu povodom obilježavanja 55. rođendana FK Željezničar.
Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, a golove su postigli MacDonald i Džemal Šerbo.
- Igrali smo četiri utakmice u sedam dana i igrači su pokazali svoju fizičku spremnost. Iako smo propustili nekoliko sjajnih prilika za gol, važno je da ih stvaramo. Mislim da su gledaoci bili zadovoljni igrom, s obzirom na to da je ovo bilo prije početka prvenstva, izjavio je trener Milan Ribar nakon utakmice.
Publika u Sarajevu nije vidjela očekivanu partiju Arsena. Nedostajali su dugi pasovi, visoki skokovi, precizni šutevi i ivice prema golu Plavih, izvijestili su tadašnji novinari.
- To je bila velika utakmica. Sjećam se da je stadion bio ispunjen, a uspio sam postići i jedan gol. Uvijek se s nostalgijom prisjetim dvoboja sa Arsenalom, rekao je Džemal Šerbo.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


