Na San Siru su ga danonoćno ismevali, a sada imaju samo jedno pitanje: “Ma kakav Mesi?”

Kad je Aleksis Salemakers u Milan došao iz Anderlehta, malo ko je za njega čuo.

U zimskom mercatu 2020. je sa 21 godinom stigao kao veliki potencijal iz Belgije, te je većinom bio osporavan i često ismevan, iako mu je trener Stefano Pioli uporno davao priliku.

Većinom je ulazio s klupe, baš kao i nedelju u Napulju, ali za razliku od prethodnih utakmica, sad je dobio status božanstva na San Siru!

Pioli ga je u igru uveo umesto Brahima Diaza u 56. minutu, a u 67. minutu je nakon sjajnog solo prodora dao gol za 4:0, čime je dotukao Napoli, po svemu sudeći novog prvaka Italije.

Salemakers je kasnije majstorskim driblinzima stvorio sebi priliku za novi gol, ali je golman Meret maestralnom reakcijom spasio potpuni debakl Napolitanaca.

Nakon šoua koji je priredio u Napulju, Salemakers je dobio brojne pohvale najčitanijih italijanskih novina, a Gazeta delo Sport mu je dala ocenu 7 uz opis da je to bilo „najboljih pola sata u njegovoj karijeri“.

-Kome, pobogu, treba Mesi? Imamo Salemakersa, na Tviteru je objavio jedan oduševljeni navijač Milana.