Bivši napadač Hajduka Said Ahmed Said (31), nakon godinu i tri mjeseca bez angažmana, uskoro će potpisati ugovor sa Slobodom iz Tuzle, sa kojom trenutno trenira, javlja Index.
Sloboda, klub sa bogatom tradicijom, trenutno se nalazi u teškoj situaciji. Kao prvoplasirani tim u Prvoj ligi FBiH, vratili su se u WWin ligu ovog ljeta. Međutim, nakon prvih devet kola u WWin ligi, imaju samo dva boda i postigli su tek tri gola.
Stoga, Slobodi je potreban Said iz njegovih najboljih dana. Njegovi nastupi za Hajduk i SHNL su bili impresivni, gdje je u 67 mečeva postigao 21 gol i asistirao 15 puta. Međutim, ne treba im njegovo kontroverzno ponašanje po kojem je bio poznat na Poljudu dok je igrao tamo od 2016. do 2019. godine, kada je prešao u portugalski Olhanense uz odštetu od 500 hiljada eura.
Said je stekao reputaciju zbog incidenata i kazni tokom boravka u Hajduku. Na utakmici pretkola Europa lige protiv Evertona, uzeo je loptu Anti Ercegu dok se pripremao da izvede penal, ali je promašio udarac. Nakon kupa utakmice u Solinu, sukobio se sa suigračem Zvonimirom Kožuljom.
Skoro je došlo do fizičkog sukoba s golmanom Hajduka Dantom Stipicom nakon utakmice s Lokomotivom, gdje je također došao i do sukoba sa protivnikom Radonjićem. Zbog ovih incidenata, bio je izbačen iz ekipe, a navijači Hajduka su ga jednom napali u Splitu, te su mu bile izbušene gume na Mercedesu.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


