Napoli poražen u Monci nakon osvajanja šampionske titule, Fiorentina slavila u okršaju srpskih reprezentativaca (VIDEO)

U utakmicama Serije A odigranim u terminu od 15 časova danas su pobede slavile ekipe Monce i Fiorentine.

Monca je na domaćem terenu iskoristila ležernost Napolitanaca, koji su već obezbedili istorijsku titulu posle nekoliko decenija, pa je slavila sa 2-0, iako je tim Lućana Spaletija imao inicijativu i na ovoj utakmici.

U oba poluvremena postignut je po jedan pogodak. U prvom je to učinio Dani Mota u 18, a na 2-0 je povisio Andrea Patanja u 53. minutu.

Monca zauzima sjajno deveto mesto na tabeli sa 49 bodova.

Fiorentina je bila bolja na Artemio Frankiju od Udinezea sa 2-0.

Sa obe strane su nastupali srpski fudbaleri, a uspešniji su bili Nikola Milenković i Aleksa Terzić, koji je u 60. minutu zamenio Biragija. Sa druge strane je do 84. minuta na terenu bio Lazar Samardžić. Luka Jović je meč presedeo na klupi.

Gaetano Kastrovili je prednost ljubičastima doneo već u 7. minutu, a potom je i u 90. upisao asistenciju za Đakoma Bonaventuru, koji je postavio konačan rezultat.

Tim iz Firence je osmi na tabeli sa 49 bodova, dok su Zebre 12. sa tri boda manje.