Novi Pazar i Partizan ponovo će odigrati utakmicu pred praznim tribinama.
Disciplinska komisija FSS-a zatvorila je do daljnjeg stadion Novog Pazara zbog navijačkih ispada na utakmici s Crvenom zvezdom. Stadion je suspendiran do izricanja kazne, ali kada god da bude izrečena, jasno je da će Modri imati barem jednu utakmicu bez prisustva publike.
Partizan također služi kaznu. Sve dok su tribine bile otvorene ni crno-bijeli ne bi imali podršku jer su zbog ispada navijača na posljednjem vječnom derbiju kažnjeni s dvije utakmice bez pomoći gostujućih navijača.
Partizan je odigrao prvu utakmicu bez grobara u Lučanima, preostaje im još utakmica u Novom Pazaru, kako bi sa svojim navijačima dočekali sljedeći vječiti derbi.
U posljednjih pet godina Novi Pazar je samo jednom dočekao Partizan uz podršku s tribina, i to prošlog proljeća, kada je na tribinama bilo 7.000 gledatelja.


