Nogometni klub Radnički ugostit će Napredka u četvrtom kolu play-off faze Super lige Srbije. Šef stručnog stožera Radničkog Marko Neđić ponovno je istaknuo kako je fokusiran na svoju momčad te istaknuo kako pozicija protivnika na tablici nije mjerilo kvalitete.
– Oni su momčad koja je pri dnu tablice, ali po igračkom kadru i načinu igre u doigravanju se ne vidi da je tako. Nije lako ekipama koje igraju s njima, vidjeli ste, IMT ih je pobijedio pred sam kraj utakmice. Ti dečki naravno igraju za sebe. Također znam da postoji veliko rivalstvo između Napretka i Radničkog, sigurno su naši igrači toga svjesni i dat će sve od sebe da pobijederekao je šef stručnog stožera Marko Neđić.
Neđić je također istaknuo kako je u prethodnom razdoblju urađen dobar posao.
– Napokon smo imali malo duži mikrociklus da se odmorimo i dobro pripremimo za iduću utakmicu. Razgovarali smo, vidjeli sve što trebamo eliminirati, popraviti i pokazati najbolje što možemo u preostala četiri kola. Svi igrači spremni su, fizički i psihički, pokazati svoje najbolje izdanje. Naravno, idemo na pobjedu koja nam je jako bitna i za nju dajemo sve od sebe. Očekujemo podršku naših navijača. Naravno, u Nišu je uvek veći, ali opet kažem, Kruševac je blizu, u komšiluku, nije daleko. Nadam se da ćemo i tamo imati dobru podršku. Moramo zbiti redove i dati maksimum.
Jasan je bio igrač Uroš Vitas koji je istaknuo kako je pobjeda imperativ.
– Situacija je ista kao pretprošlog tjedna kada smo se sastali, nemamo puno izbora, moramo dobivati utakmice. Protiv Javora je bilo jako stresno, ali pokazali smo karakter. U Loznici smo na trenutke izgledali jako dobro, čak mislim da smo imali punu kontrolu do tog prvog gola. Utakmica se okrenula u drugom smjeru. Kako je rekao šef, imali smo cijeli tjedan za rad i potpuno smo spremni za utakmicu s Napretkom. Ono što im trenutno predstavlja najveći problem je pozicija na tabeli. To bi trebala biti naša najveća vrijednost. Napredak je nažalost ispao, a mi se borimo za goli život. Iz toga moramo crpiti snagu i to bi trebao biti najveći motiv. Bila bi velika šteta za ovaj grad i za ovaj klub da ispadne iz lige. Atmosfera u ekipi je odlična. Dobro smo radili cijeli tjedan, potpuno smo spremni i s velikim nestrpljenjem očekujemo utakmicuističe Vitas.


