Sloga u Doboju dočekuje ekipu GOŠK-a iz Gabele u susretu 11. kola Wwin lige BiH.
Nedim Jusufbegović, novi trener Sloga, istakao je velike probleme s kojima se njegov tim susreće pred ovu utakmicu.
“Nažalost, nemamo dobar početak priprema za susret protiv GOŠK-a zbog brojnih povreda u našem timu. Imamo oko šest ozlijeđenih igrača, Milićević, Milosavljević, Karać, Mrkaić, Milovanović nisu u kadru. Dodatno, Jović i Veselinović su nedavno se vratili, a Ovčina nije trenirao s ekipom već 10-12 dana. Sve ovo nam je otežalo pripremu za ovu utakmicu, ali vjerujem u momke koji su tu da će dati sve od sebe za pozitivan rezultat”, rekao je Jusufbegović.
Sloga će dočekati GOŠK u narednom kolu, a Jusufbegović ističe važnost entuzijazma i timskog rada u ovakvoj situaciji.
“Iako imamo smanjen roster, moramo pružiti maksimum protiv GOŠK-a. Moramo djelovati kao tim i dati sve od sebe kako bismo postigli dobar rezultat. Naš stil igre će biti određen sastavom koji budemo imali. Bitno je da budemo pametni, agresivni i da se fokusiramo na zahtjeve utakmice”, poručio je Jusufbegović.
Jusufbegović je također upoznat sa sastavom i kvalitetom GOŠK-a.
“Mislim da su se oni stabilizirali i pronašli svoj ritam. Imaju kvalitetne napadače i krilne igrače koji su brzi. Moramo biti oprezni i koncentrisani kako bismo se nosili sa njihovim napadom. No, vjerujem u naš tim i spremni smo za ovaj izazov”, zaključio je Jusufbegović.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


