NEVJEROVATNE SCENE: Arsenal je toliko ponizio Sheffield United da je i slijepac napustio stadion usred utakmice

Arsenal je večeras na Bramall Laneu u Sheffieldu deklasirao United sa 6:0. Domaći tim je bio toliko očajan da je čak i čovjek koji je slijep otišao ranije s utakmice.

Sheffield United će gotovo sigurno igrati u Championshipu naredne sezone. Večeras je ovaj tim na svom terenu doživio još jedan debakl, a pregazio ih je Arsenal sa 6:0.

Već nakon 15 minuta ovaj meč je bio gotov jer su igrači Arsenala imali tri gola prednosti. Pogađali su redom Odegaard (5.), Bogle (autogol 13.) i Martinelli (15.) za vodstvo gostiju od 3:0.

Do kraja prvog poluvremena zabijali su još Havertz u 25. za 4:0 i Rice u 39. minuti za uvjerljivih 5:0.

Koliko je očajno izgledao Sheffield United dovoljno govori scena pokraj terena i na tribinama. Među brojnim navijačima koji su napustili tribine bio je čovjek koji je slijep.

Even blind have seen enough pic.twitter.com/NCJ5YoWF3M
— Rob Seeds (@SeedsRob1984) March 4, 2024

To dovoljno govori kako je loš tim iz Sheffielda. Arsenal je mogao potpuno da ih demolira, no Topnici su večeras imali dušu i stali su na šest golova.

Konačnih 6:0 postavio je Ben White u 58. minuti susreta i s ova tri boda gosti iz Londona su ostali u igri za naslov prvaka Engleske.

Tim Mikela Artete je trenutno na trećoj poziciji Premiershipa sa 61 osvojenim bodom. Ispred su Liverpool sa 63 i Manchester City sa 62.

Topnici u narednom kolu dočekuju Brentford i pokušat će iskoristiti to što Liverpool i City igraju međusobni meč da preuzmu vrh tabele u slučaju da derbi završi neriješeno.

Anel Ahmedhodžić je večeras u poraženom sastavu odigrao kompletan meč. Njegov tim je na posljednjem mjestu sa samo 13 bodova i spasa od ispadanja im nema.