Novi treneri debitovali pobjedama, sjajan meč lidera tabele

Novi treneri na klupama dva najveća crnogorska tima debitovala su pobjedama.

U prvom meču četvrtog kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige, fudbaleri Budućnosti slavili su na gostovanju Rudaru, a jedini gol na meču postigao je Lazar Mijović u 66. minutu.

Nenad Brnović na debiju na klupi aktuelnog prvaka ostvario je trijumf od 3:0 protiv Iskre. Nikšićani su bili bolji tim od Danilovgrađana, meč otvorili na najbolji mogući način golom Kneževića već u četvrtom minutu, a duel riješili u finišu.

Prvo je novo pojačanje Wajdi Sahli pogodio u 84. minutu, samo 13 minuta nakon ulaska na teren, da bi konačnih 3:0 postavio Eraković sa penala u nadoknadi vremena.

A u nadoknadi je do trijumfa i bodova stiglo Jezero. Plavljani su u Bijelom Polju pobijedili Jedinstvo golom Pavlovića u 95. minutu.

Lideri na tabeli Petrovac i Dečić odigrali su sjajan meč koji je završen remijem. Već nakon pet minuta Dečić je vodio 2:1. Prvo je Ivanović pogodio u trećem, izjednačio Perović u četvrtom, a onda Bećiraj u petom minutu donio Dečiću vođstvo 2:1.

Petrovac je ipak stigao do boda, pošto je u 74. minutu pogodio Faust.

Tim rezultatom, Dečić i Petrovac ostali su na diobi prvog mjesta sa po 10 bodova, Jezero je sada drugo sa 9.

Arsenal je na Kampu FSCG pobijedio Mornar sa 2:1 i to nakon preokreta. Barani su vodili golom Ćetkovića u 47. minutu, ali su preokret i trijumf Arsenalu donijeli Bulatović golom u 65. te Montenegro u 77. minutu.