“Završen je još jedan krug utakmica u UEFA A Ligi nacija. Od momenta kada smo saznali ko su nam protivnici u grupi, bilo nam je jasno koliki izazov nas čeka protiv timova koji predstavljaju elitu evropskog fudbala. Tokom samih utakmica smo shvatili zašto je to tako, ali smo uprkos tome pokazali dobre periode igre i bili dostojni rivali.
Ono po čemu se oni ističu je sposobnost kažnjavanja i najmanjih grešaka, koje su sasvim normalne u procesu formiranja novog tima u kojem se mi trenutno nalazimo. Iz ovih utakmica možemo mnogo naučiti, a vjerujem da će stručni štab pod vođstvom direktora Spahića i selektora Barbareza znati iskoristiti iskustvo stečeno na ovim susretima.
Naš dugoročni cilj je postavljen i iskreno ne vidim razlog zbog kojeg ne bismo mogli ostvariti tu ambiciju. Potrebno je strpljenje i posvećenost kako bismo ispravili greške. Motivacija i volja igrača, stručnog štaba i svih koji su dio reprezentacije je neprikosnovena”, napisao je Zeljković.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


