Olimpico se kroz historiju nagledao svega, ali o večerašnjoj pobjedi će se godinama pričati: LUKAKU JE HEROJ

Rimski kultni stadion večeras je doslovno eksplodirao u zadnjim sekundama, a za to se pobrinuo Romelu Lukaku, koji je pogodio za 2:1 i pobjedu iako se to koju minutu ranije činilo kao nemoguća misija.

Roma je na Olimpicu ugostila Lecce, koji je ove sezone kao nagazna mina za mnoge, zaista prezentuje dobar fudbal, ali večeras gosti nisu izdržali do samog kraja iako su u jednom trenutku bili korak od velike pobjede.

Gosti bez mnogo grešaka, disciplinovani, borbeni. Pružili su sjajan otpor i na kraju dočekali svoju šansu, pa golom Aimqvista u 72. minuti šokirali domaće. U 85. minuti je Roma imala puno sreće, ali je Strefezza iz sjajne pozicije pucao malo pored gola.

Roma je imala svoje šanse, ali nije znala da ih iskoristi, sve do nadoknade, kada je Iranac Azmoun glavom zakucao loptu u mrežu.

Na sreću Mourinha, Azmoun se pokazao kao džoker, pa lijepim golom donio izjednačenje svojoj ekipi. Interesantno da mu je ubacio Zalewski, Poljak koji je poput Azmouna ušao u drugom dijelu.

Činilo se da će Roma osvojiti bod i to nakon svega nije izgledalo tako loše, a onda potpuna ludnica u 95. minuti.

Zabio je Lukaku, također glavom, pa je sve eksplodiralo. Tragičar bi bio da nije dao gol, jer je u petoj minuti promašio penal, kasnije i jedan zicer neiskorišten, a onda bukvalno blokirao Dybalin udarac i spriječio čist gol svog tima.

Olimpico je svjedočio nevjerovatnoj pobjedi i takvih je zaista malo kroz prošlost, a bilo je raznih završnica…

Mourinho je imao dosta sreće, kao i njegov tim, ali pobjedu im niko ne može osporiti i sasvim je sigurno slađa nego ijedna prije.

Roma sa 17 bodova preskače Monzu i Lazio, te ide na diobu sedmog mjesta sa Fiorentinom. Lecce ostaje 11. sa 13 bodova. Rimljane sada očekuje duel u Evropa ligi, gostovat će u Pragu Slaviji, a onda će imati veliki okršaj sa gradskim rivalom Laziom na ovom istom stadionu.

AS Roma comeback in three minutes. First Serdar Azmoun, now Romelu Lukakupic.twitter.com/kMvLt30yMY