Omer Musić: Cilj svih nas mora biti brz povratak u Prvu ligu

Rudar i Mladost su degradirali iz Prve lige Federacije BiH i od sljedeće sezone će se takmičiti u Drugoj ligi Centar. Ispadanje Rudara je teško palo mnogima, a igrači Adnan Hrelja i Omer Musić prvi su preuzeli odgovornost za loše partije i ispadanje. Musić je bio nosilac igre Rudara i kapiten zeleno-crnih. U prošloj sezoni je odigrao 26 utakmica, a ukupno je za Rudar nastupio u 151 meču.

Musić je u razgovoru za Sport1.ba govorio o protekloj sezoni, planovima za budućnost, ali je također poslao poruku navijačima Rudara, Gusarima i Green Firmi.

Kako bi summarizirali prošlu sezonu?

Analiziranje prošle sezone je teško. Bilo je mnogo turbulencija, nesreća, nedostatka sreće u ključnim momentima, ali također nedostatak kvaliteta koji nas je doveo do ispadanja. Ovo je veliko razočaranje za sve nas. Smatram da je bilo ekipa lošiji od nas, ali na kraju nismo uspjeli i sada idemo u niži rang takmičenja.

Da li su posljednje četiri utakmice presudile ispadanju Rudara?

Imali smo sve u svojim rukama u posljednje četiri utakmice. Nadali smo se da možemo odigrati najbolje moguće, ali nažalost nije bilo tako. Mislim da te utakmice nisu bile ključne. Cijele sezone nismo imali konstantnost u rezultatima, a to se na kraju odrazilo ispadanjem iz lige.

Zašto je ekipa Rudara izgubila mnogo bodova kod kuće?

Cijenu ispadanja smo platili kod kuće. Prethodnih sezona, stadion Pod Vardom je bio neosvojiva tvrđava, ali ove sezone smo igrali loše kod kuće. Teško je reći da li je razlog loš teren ili pritisak da moramo pobijediti svaku domaću utakmicu. Sigurno je da smo izgubili prvenstvo zbog loših domaćih utakmica.

Ko je najviše odgovoran za ispadanje Rudara?

Po mom mišljenju, najviše odgovornosti snose igrači. Zatim slijede treneri, Uprava i svi koji su dio kluba. Svi moramo snositi odgovornost za ovo što se dogodilo.

Poruka za navijače Rudara?

Već sam se obratio navijačima na svom Facebook profilu i želim se izvinuti svim iskrenim navijačima Rudara za ovo ispadanje. Molim ih da ostanu uz klub bez obzira na sve. Svi prolazimo kroz teške trenutke, ali Rudar će uvijek biti tu.

Da li se Rudar u budućnosti može osloniti na mlade igrače iz omladinskog pogona?

Omladinski pogon Rudara je vrlo kvalitetan. Mnogo mladih igrača se već godinama priključuje prvom timu i sigurno se može računati na njih u budućnosti.

Može li se Rudar vratiti u Prvu ligu već sljedeće sezone?

Cilj svih nas je brz povratak u Prvu ligu. Uprava će donijeti odluke, ali smatram da je jedini cilj vratiti se u Prvu ligu što je prije moguće.

Tvoji lični ciljevi? Vidiš li se i dalje u Rudaru ili razmatraš opciju prelaska u drugi klub?

Vidim se i dalje u svom klubu, u Rudaru, bez obzira na ligu u kojoj igramo. Želim ostati ovdje i pomoći klubu da se vrati u Prvu ligu. Dokle god sam potreban i sposoban za igranje, tu sam.

Da li je kvalitet Prve lige sve bolji iz godine u godinu?

Kvalitet lige svake godine raste. Ekipe su konkurentnije, ima više timova sličnog kvaliteta što dovodi do boljeg nogometa. Jedino što se može poboljšati je suđenje, jer bolje suđenje može poboljšati kvalitet igre.

Sloboda je novi član Premijer lige. Da li je zasluženo?

Sloboda je pokazala svoj potencijal od početka sezone i zasluženo je osvojila titulu. Bili su najbolja ekipa lige i želim im svu sreću u Premijer ligi BiH.


Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )

Čelik slavio izuzetno bitnu pobjedu protiv Bratstva, Tuzla City u 97....

Pet utakmica 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine je odigrano danas, a zenički Čelik je slavio gostujuću pobjedu u Gračanici protiv Bratstva,...

Široki Brijeg odnio bodove sa Koševa, suce sa terena ispratila policija

Na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ ekipa NK Široki Brijeg ostvarila je veliku pobjedu nad FK Sarajevo rezultatom 1:0, u utakmici punoj VAR kontroverzi, propuštenih...

Zrinjski visokom pobjedom nastavlja put prema naslovu prvaka BiH

Zrinjski visokom pobjedom nastavlja put prema naslovu prvaka...

Radnik raskida ugovor sa defanzivcem na polusezoni

Dvadesetčetverogodišnji lijevi bek Filip Antonijević neće u proljećnom dijelu sezone nositi dres bijeljinskog Radnika.On je još dok je trajala jesen napustio Bijeljinu, a tokom...