Oršićevom majstorijom Dinamo srušio West Ham i izborio nastavak natjecanja u Europskoj ligi (VIDEO)

Dinamo europski put nastavlja u Europskoj ligi nakon što je u 6. kolu skupine H bio bolji od West Hama rezultatom 0:1 (0:1) čime je potvrdio drugo mjesto u grupi. Plavi su do pobjede u Londonu stigli fantastičnim pogotkom Mislava Oršića već u 3. minuti dvoboja kada je ofenzivac Plavih dalekometnim udarcem pogodio suprotne rašlje.

U drugom večerašnjem srazu u skupini H Rapid Beč je zgoditkom Roberta Ljubičića slavio kod Genka čime ga je preskočio na ljestvici izborivši nastavak europske avanture u doigravanju za osminu finala Konferencijske lige.

Plavi će suparnika u doigravanju za osminu finala Europske lige saznati na ždrijebu koji počinje u ponedjeljak od 13 sati u Nyonu, a za protivnika mogu dobiti trećeplasirane momčadi iz grupne faze Lige prvaka odnosno Atalantu, Barcelonu, Borussiju Dortmund, RB Leipzig, Porto, Sevillu, Sheriff i Zenit. Dvoboji su na rasporedu 17. i 24. veljače iduće godine, a Dinamo će uzvrat sigurno igrati na Maksimiru.

Obzirom da je West Ham uoči ove utakmice osigurao prvo mjesto u skupini David Moyes je protiv Plavih odlučio istrčati u kombiniranoj momčadi u kojoj je pružio priliku i nekolicini igrača iz U23 momčadi londonskog kluba.

Plavi su pak u Englesku doputovali bez Brune Petkovića, a privremeni trener Željko Kopić odlučio je započeti susret s tri stopera u zadnjoj liniji.

Dinamo je na odličan način otvorio utakmicu te je do pogotka stigao već u 3. minuti susreta kada je fantastično s dvadesetak metara iskosa uz pomoć bloka suprotne rašlje Areolinog gola pogodio Oršić.

Dvije minute kasnije udarac iz daljine je okušao i Andrić, no on nije bio precizan poput svog momčadskog kolege te je lopta prošla iznad grede. U 13. minuti s dvadesetak metara je iz voleja pucao i Štefulj, ali također nije pogodio okvir gola domaćih.

West Ham je prvu priliku kreirao u 19. minuti kada je Ashby ubačajem s desne strane odlično na drugoj stativi pronašao Perkinsa koji je pored Ristovskog uspio pucati glavom, no malo je bio neprecizan.

Vratar West Hama Areola je u 26. minuti istrčavanjem uspio stići do lopte prije Oršića nakon što se zbog sudara njegovih stopera otvorila šansa za Plave.

Štefulj je u 33. minuti odlično ubacio na drugu stativu gdje je natrčao Ademi koji je glavom sa sedam metara loptu poslao malo iznad prečke.

Dvije minute kasnije Gojak i Ristovski su kombinirali po desnoj strani da bi potonji povratnim dodavanjem uposlio Oršića, a njegov udarac s desetak metara odlazi visoko iznad gola.

Novi pokušaj Plavih uslijedio je u 37. minuti kada je iz okreta sa 17 metara pucao Ivanušec, a Areola odbija loptu koja je išla pod gredu. Isti igrač je minutu kasnije primio loptu nakon kornera te se odlučio na novi udarac sa 17 metara kojim je gađao suprotni kut, a lopta je prošla malo pokraj stative.

West Ham je uzvratio u 39. minuti ponovno preko Ashbyja koji je s desne strane iznenadnim udarcem umjesto ubačaja pokušao svladati Livakovića, no lopta je prohujala malo iznad grede. Dvije minute kasnije u prilici su bili Jarmolenko i Fornals, ali obrana Dinama je uspjela zaustaviti i blokirati njihov napad.

U posljednjoj minuti prvog dijela Jarmolenko je pucao iz slobodnog udarca sa 17 metara iskosa, a Livaković je bio spreman na njegov pokušaj.

Nakon ubačaja iz kornera u 56. minuti u prilici se našao Theophile, no u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti kako bi iz dobre pozicije zaprijetio golu West Hama.

Dvije minute kasnije Ivanušec je pripremio priliku za Oršića koji je dobro pucao sa 16 metara, no Areola odličnom paradom brani njegov udarac.

Na suprotnoj strani travnjaka u 63. minuti s dvadesetak metara iskosa udarac je uputio Benrahma, a Livaković sigurno brani. Minutu kasnije u akciji je i Vlašić čiji udarac iz šesnaesterca uspijeva blokirati Šutalo.

Štefulj je ponovno aktivan u 78. minuti kada je povratnom loptom asistirao Gojaku, ali on je na desetak metara loše zahvatio loptu i nije uspio uputiti udarac prema golu domaćih.

Benrahma je u 86. minuti pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara udaljenosti što je bio lagan zadatak za vratara Plavih.

U prvim sekundama sudačke nadoknade Vlašić je ubačajem uposlio Alesea, no on na vrhu peterca loše prima loptu te ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol Livakovića. Isti igrač je bio u šansi i u 93. minuti, no golman Plavih je ipak uspio prije doći do lopte koju je loše gradio Perić. Bila je to posljednja prilika da domaćin dođe do gola i boda.